Вихрен победи Велбъжд с 2:1

0
667

В мач от 10 кръг за първенството на ЮВГ на градския стадион в Сандански се срещнаха отборите на ОФК Вихрен и Велбъжд Кюстендил. Преимуществото на отбора на домакините се изрази с красив гол на Александър Русков в 27-мата минута, който изпрати топката в далечния ъгъл  на вратата на гостите, с което резултата бе открит за 1:0. В самия край но полувремето Александър Русков асистира , извеждайки отлично Илия Каталски, и от близо футболиста покачи на 2:0. През първата част на мача пропуски за домакините направиха Александър Русков и Георги Владимиров сами срещу вратаря на гостите, а за гостите- Атанас Курдов и Михаил Кисьов.

През втората част на срещата личеше, че има напрежение сред футболистите на терена. Гостите търсеха начин за промяна на резултата, но не успяваха, защото действията им бяха парирани навреме от защитата на домакините. В 66-та минута след центриране от дясно нападателят  на гостите Михаил Кисьов, изведен от Захари Янков, засече топката с крак за 2:1. В 89-та минута втори жълт и червен картон получи Николай Георгиев от страна на главния арбитър и Вихрен остана с човек по-малко до края на двубоя. Преди това в 60-та минута –  Атанас Курдов от гостите
изненадващо потърси лекарска помощ /високо кръвно налягане/ и не се върна повече на терена. Наставникът на гостите бе извършил полагащите се смени и така отборът на Велбъжд остана с човек по-малко до края на мача.

След мача мнения дадоха:

Ивелин Терзийски-административен директор на ОФК Вихрен: Футболистите, на които бе гласувано доверие, се раздадоха докрай. Първата ни домакинска победа е съвсем заслужена. Много добро впечатление направиха 17 годишният нападател Атанас сидеров, който дебютира отбично в този мач, и завърналият се след дълга контузия Милен Стоев, като запуши от дясна страна защитата на нашия тим.

Юли Кръстев-старши треньор на Велбъжд: Не се получи добър мач за нашия отбор. Играхме слабо. Разбира се и терена не позволяваше да се играе добър футбол. Но не това е причината да загубим този дувбой. Отборът на Вихрен се яви по-подготвен и с повече хъс за победа и успяха да я спечелят. Пропуск в началото на срещата за нас направи Михаил Кисьов.