Лош шанс и слаб съдия лишиха Марек от трите точки срещу Рилецо

0
400

Марек завърши наравно 1:1 при домакинството си на Рилски спортист в среща от поредния кръг на Югозападната Трета лига. Дупничани бяха близо до победата, но допуснаха изравняване в самия край на мача.
През първото полувреме играта бе доста накъсана и липсваха опасности пред двете врати. В предни позиции домакините разчитаха най-вече на Еньо Кръстовчев, а гостите от Самоков – на тарана си Петко Петков. Най-интересната ситуация през първата част бе в 42-ата минута, когато дупничани поискаха дузпа за нарушение срещу Еньо Кръстовчев, но не последва сигнал на главния арбитър. Веднага след почивката Марек създаде първото си чисто голово положение, но ударът на Димитър Владимиров срещна страничната греда зад вратаря Марио Райчев. В 63-ата мин
ута Янко Ангелов от Рилски спортист  наивно си изкара втори жълт картон за игра с ръка и бе изгонен от рефера Иво Андреев. С човек повече домакините опитаха да упражнят натиск и късметът им се усмихна в 70-ата минута. Тогава Димитър Чечев шутира от пряк свободен удар, вратарят на самоковци Марио Райчев изпусна топката и тя се озова в мрежата му за 1:0. В 80-ата минута Еньо Кръстовчев можеше да реши всичко, но от изгодна позиция уцели  гредата. От това се възползваха гостите, които чрез ветерана Васко Киров стигнаха до равенството. Три  минути преди края на редовното време при изпълнение на корнер Васко Киров бе оставен сам на втора греда и с глава простреля  Пламен Младенов за 1:1.

След мача наставникът на Рилски спортист Самоков Воин Войнов  сподели, че е доволен от постигнатото равенство срещу един добре балансиран отбор, с традиции в българския футбол. „Все пак тази точка спечелихме с човек по-малко на терена”, допълни Войнов.