„Марек“ победи „Германея“ с 2:1 в мач за Купата на АФЛ

0
384

На стадион „Бончук“ пред около 200 зрители отборът на „Марек“ победи с 2:1 гостите от „Германея“ в среща от първия кръг от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, и продължава напред в надпреварата.

Първият гол в срещата отбеляза Стойчо Недков от гостите, като прехвърли майсторски вратаря на „Марек“ за 0:1. Този резултат се запази до края на полувремето.

След почивката бяха извършени смени от страна на двамата наставници. Имаше пропуски и пред двете врати. В 70-та минута домакините изравниха с гол на младия Стоил Борисов за 1:1. На два пъти гостите имаха шанс за отбелязване на нови попадения във вратата на „Марек“, но ударите на Стойчо Недков и Илиян Генов не бяха точни. В края на мача вратарят на „Германея“ Евгени Спасов при изритана топка от страна на домакините направи детинска грешка, след като уж я улови,  после я изпусна, и стоящият наблизо Антонио Арсов се възползва от ситуацията и покачи на 2:1 за „Марек“.

След мача Костадин Джоргов от треньорския щаб на „Германея“ сподели: „На четири пъти не успяхме да отбележим чисти голови положения, след като Крум Николов и Стойчо Недков по два пъти не успяха от близо да огорчат вратаря на домакините. Вече мислим за мача за първенството в събота, в който ще домакинстваме на единия от силните отбори в ЮЗ трета лига „Хебър“ – Пазарджик. Много тежък двубой срещу отбор, който гони първото място в таблицата. Изтече наказанието на Петър Янкулски и той попада в групата за съботния мач. Отпадат Радостин Димкин и Калоян Йосифов”.