Пред 1000 зрители отборът на Огражден-Първомай-1955 вкара само пет на Вихър

28
1461

С голове на Динчо Георгиев-два и по един на Кристиян Стоилов, Атанас Пановски и Ивайло Златков отборът на Огражден-Първомай-1955 победи гостите от Кавракирово. Срещата премина изцяло под диктовката на отбора на домакините. В 12-та минута Динчо Георгиев от средата на терена изведе Кристиян Стоилов, който от 15 метра опъна мрежата на гостите за 1:0. Шест минути по-късно Ивайло Златков изведе Атанас Пановски, който изскочи сам срещу вратаря на гостите, подаде на Динчо Георгиев и той от близо търкулна топката в мрежата за 2:0. В 25-та минута Ивайло Златков насочи топката отдясно на устремилия се Атанас Пановски, който напредна с кълбото и с диагонален шут го изпрати в далечния ъгъл за 3:0. В 40-та минута Кирил Хаджиев насочи топката зад защитата на гостите и Динчо Георгиев сам срещу вратаря я отклони за 4:0. Пропуски през първата част на срещата направиха Кирил Хаджиев, Кристиян Стоилов и Ивайло Златков.

След почивката наставникът на Огражден-Първомай-1955 Васил Кръстев извърши полагащите се смени. Отново отборът, който радваше многобройните зрители на стадиона, беше този на домакините. В 65-та минута Ивайло Златков след индивидуален пробив по левия фланг излъга изпречилите му се защитници от отбора на Вихрен и бе повален вътре в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините, която потърпевшия превърна в гол за 5:0.

В този мач бе даден шанс за игра на вратаря Кирил Вангелов и полевите играчи Кирил Петров, Кристиян Тренчев , Ивелин Попов и Георги Ячков.

След мача наставникът на отбора-победител писа отличен 6 за играта на всички участници в този двубой. Следващият мач е срещу Ураган в Михнево.

Преди тази среща 1000 зрители станаха свидетели на изпълнението на новия химн на клуба от Май Божикова и Георги Чанков, заедно с известната Огражденска четворка, чийто автор е Иван Китанов. Много радост и сълзи в очите на любителите на футбола от Първомай. Водосвет направи отец Георги Ищов, като  поръси със светена вода треньори и футболисти на Огражден-Първомай-1955. На този мач присъства и кмета Стоян Стойчев на най-голямото селище в общината- с. Първомай, заедно с гости от гръцкия Сидерокастро и всички спонсори на клуба.