„Септември“ – Симитли победи „Беласица“ с 1:0 в Първомай

27
1183

Около 200 зрители на стадиона в село Първомай изгледаха контролния мач между отборите на „Беласица“ – Петрич и „Септември“ – Симитли. Очакванията от феновете да стане добър мач се оказаха верни, защото отборът на гостите  е един от силните тимове в групата.

Срещата започна равностойно. В 13-та минута Запро Динев от домакините проби по десния фланг,  и от зоната за изпълнение на корнер насочи точно топката към свободния Тодор Кръстев, който от десетина метра, вместо да скъса мрежата, извиси топката високо в аут. В 25-та минута при контраатака на гостите по десния фланг последва центриране в наказателното поле на домакините, и топката срещна ръката на капитана на „Беласица“ Любомир Граминов. Елитният главен съдия Вангел Вангелов отсъди дузпа, която Тихомир Костурков превърна в гол за 0:1.  До края на първото полувреме гостите провеждаха по-качествени атаки, и само навременната намеса на вратаря Кирил Георгиев бе причина да не се покачи резултатът в полза на „Септември“, изпреварвайки Викторио Везаров и отразявайки удара на Тихомир Костурков.

Второто полувреме бе доста интересно, с атаки пред двете врати. В 65-та минута Аспарух Шамкалов бе близо до изравняване на резултата, но ударът му с глава не бе точен от близо. Най-чистото си голово положение младите петрички футболисти проиграха в 85-та минута. Тогава влезлият в игра Атанас Георгиев се пребори на границата на наказателното поле с излезлия напред вратар на „Септември“. Топката бе насочена към Фейзи  Бекташев, който стреля към опразнената врата, но за жалост, тя премина на сантиметри встрани отляво в аут.

Досега футболистите на „Беласица“ са изиграли два контролни мача, като в първия победиха U-19 на „Пирин“ – Благоевград с 2:1, а във втория загубиха от „Септември“ – Симитли с 0:1.