„Струмска слава“ победи „Беласица“ с 4:0 в Първомай

2
1026

В първия си официален мач от футболния турнир „Петричка пролет“ на терена в село Първомай се срещнаха отборите на „Беласица“ – Петрич и „Струмска слава“ – Радомир. През първата част на срещата головете за отбора на „Славата“ отбелязаха Ивайло Стоянов в 32-ра и Стоян Георгиев в 40-та минути. На два пъти шанс за отбелязване на гол имаха и петричките футболисти, но ударите на Благой Таушанов и Иво Самарджиев не бяха точни отблизо.

След почивката в игра влязоха и останалите футболисти от резервната скамейка на двата тима. Темпото на игра спадна  чувствително, като може би своето негативно отражение даде и доста топлото време. В 75-та минута Калоян Евгениев направи резултата класически – 0:3, а в 80-та – Христо Младенов оформи крайното 0:4.

Следващият МАЧ от турнира е в четвъртък от 14.30 часа на стадиона в Първомай между „Миньор“ – Перник и македонския „Беласица“ – Струмица.